Filtry do oczek wodnych i stawów ogrodowych

Oczka wodne i Strumienie wodne to bardzo piękne ozdoby naszych działek i ogrodów - warto zainteresować się tym tematem, jeśli marzysz o pięknym i atrakcyjnym ogrodzie.

Filtry do oczek wodnych i stawów w ogrodach

Filtr do oczka wodnego

DZIĘKI ZASTOSOWANIU INNOWACYJNEJ TECHNOLOGII SYSTEMY FILTRACYJNE SPRAWIAJĄ, ŻE WODA NIE MĘTNIEJE. Jakość wody stwarza optymalne warunki dla ryb i innych mieszkańców stawu. A wszystko to bez większych nakładów! Nawet woda stawów kąpielowych pozostaje przez długi czas dzięki godnej zaufania, energooszczędnej technologii firmy OASE.

NA WSKROŚ PRZEJRZYSTY WODNY ŚWIAT

Stawy ogrodowe są czymś więcej, aniżeli tylko zwykłym zbiornikiem wodnym. Są to ekologiczne, aktywne biologiczne systemy. Dają schronienie przedstawicielom fauny i flory, których zwyczaje zmieniają się w zależności od pory roku. W porównaniu do naturalnych akwenów stawy ogrodowe są w stanie regulować swą równowagę biologiczną jedynie w ograniczonym stopniu. Jeżeli sztuczny zbiornik wodny pozostawi się samemu sobie, dochodzi do namnażania się zielenic i sinic, gromadzi się szlam, a jakość wody pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie latem , na skutek silnego nasłonecznienia i wysokich temperatur, powstaje niebezpieczeństwo , że ekosystem stawu załamie się. Systemy filtracyjne są pomocą dla stawu i odgrywają ważną rolę w utrzymaniu równowagi. W sposób mechaniczny usuwają z wody cząstki stałe zanieczyszczeń i rozkładają biologiczne zanieczyszczenia organiczne dostające się do wody w wyniku rozkładu roślin, rybich ekskrementów i wpływu środowiska zewnętrznego. Na gąbkach filtracyjnych gromadzą się po pewnym czasie mikroorganizmy, które przyczyniają się w znacznej mierze do utrzymania dobrej jakości wody, gdyż pochłaniają nadwyżki składników pokarmowych. Urządzenia wstępnego oczyszczania UVC są szczególnie istotne, jeśli chodzi o zwalczanie glonów, gdyż niszczą ściany komórkowe zielenic i dzięki temu w ciągły sposób oczyszczają staw. Ponadto usuwane są efektywnie czynniki chorobotwórcze. Zasadniczo rozróżnia się systemy filtrów przepływowych i ciśnieniowych. Wydajność systemu filtracyjnego musi być dopasowana do wielkości stawu i jego zarybienia.

Jak samemu dobrać zestaw filtracyjny do oczka lub stawu: Filtry do oczek wodnych

PRZY WYBORZE SYSTEMU FILTRACYJNEGO POSTAW NA PEWNIAKA i zaufaj perfekcyjnie dopasowanym do siebie i nie wymagającym zbytnich zabiegów konserwacyjnych systemom filtracyjnym OASE. Czysta, zdrowa woda jest warunkiem koniecznym dla niczym niezakłóconego delektowania się naturą. I to o każdej porze roku.

Każdy stawia własne wymagania odnośnie systemu filtracyjnego. Czy staw jest duży, czy mały , czy zarybiony, czy też nie, nasze perfekcyjne dopasowane do siebie produkty ułatwiają znalezienie właściwego rozwiązania dla każdego stawu.Zasadniczo rozróżnia się systemy filtrów przepływowych i ciśnieniowych:

Filtry ciśnieniowe (Filtoclear, Biopress): są niemalże całkowicie zakopane obok stawu , a woda transportowana jest pod ciśnieniem - idealne rozwiązanie, gdy zależy nam na zasilaniu strumienia lub kaskady. Filtry ciśnieniowe nadają się do mniejszych oraz średnich stawów.

Filtry przepływowe: filtry te montowane są w przypadku stawów średniej i dużej wielkości lub stawów z karpiem koi. Umieszczane są one ponad lustrem wody przy brzegu stawu lub ponad strumieniem, aby woda spływała z powrotem do stawu grawitacyjnie. Z myślą o małych stawach powstał Filtral 5000 UVC - podwodny filt z lampą UVC, pompą i możliwością obsługiwania trzech różnych strumieni wody (do stawów o pojemności do 5000 l). Skimmer FiltroSkim 12000 usuwa automatycznie cząstki stałe z powierzchni stawu.

Obojętnie, czy będzie to filtr przepływowy czy ciśnieniowy, odpowiednia pompa filtracyjna i urządzenie wstępnego oczyszczania UVC, uzupełniają zestaw BIOsys i stanowić będą przesłankę dla zachowania na długi czas czystego stawu, w którym żadnych szans nie będą miały patogeny i zielenice. W przypadku dużych krajobrazów wodnych i stawiających wysokie wymagania stawów z karpiami koi, polecamy zastosowanie modułowych filtrów Proficlear. W zależności od lokalnych uwarunkowań system Proficlear może zostać zainstalowany w podłożu jako system grawitacyjny lub na powierzchni ziemi jako system ssąco-tłoczący.

SPECJALISTA RADZI

Pozwól swojemu systemowi filtracyjnemu pracować nieprzerwanie od pierwszych ciepłych dni wczesnej wiosny aż do pierwszych chłodnych jesiennych nocy. Mikroorganizmy żyjące z pobierania składników pokarmowych z wody wymagają ciągłego przepływu wody. Startery bakteryjne pomogą przy pierwszym lub każdym ponownym uruchomieniu systemu wczesną wiosną aktywować biologicznie system filtracyjny (temperatura wody ok. 10?C).

Filtry do oczka wodnego i stawu ogrodowego. Systemy filtracyjne do zbiorników wodnych.